Nakliye ve Teslimat

Teslimat ve İadeler

TESLİM ŞARTLARI

Gönderi:

Sipariş onay mailinin gönderilmesi ile ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firmasına teslim edilir.

Teslimat:

Ürün/ürünler, SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo ile ALICI’nın adresine teslim edilecektir. Teslimat süresi, sipariş onay maili gönderildikten ve sözleşme akdedildikten sonra 3 iş günüdür.
Bu süre, ALICI’ya yazılı olarak veya sürekli veri taşıyıcı ile bildirilmek kaydıyla 10 iş günü uzatılabilir.

Kargo Şirketinin haftada bir teslimat yaptığı bölgelerde, sevkiyat bilgilerindeki yanlışlık veya eksiklikler, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen günde gecikme yaşanabilir. ALICI bu sarkmalardan dolayı SATICI’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Diyelim ki ürün ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek. Bu durumda kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, kargo bilgilerindeki yanlışlıktan ve ALICI’nın yokluğundan doğabilecek fazla kargo masraflarından SATICI sorumlu değildir. Ürün/ürünler belirtilen günlerde ALICI’ya ulaşmadıysa teslimatla ilgili sorunlar [email protected] adresi kullanılarak SATICI müşteri hizmetlerine derhal bildirilmelidir.

Hasarlı paketlerde, Hasarlı paketler teslim alınmamalı, Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutulması gerekmektedir. Diyelim ki Kargo Şirketi temsilcisi paketin zarar görmediğini düşünüyor. Bu durumda ALICI’nın paketi açıp, ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol etme ve durumun bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır. ALICI paketi teslim aldıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilir. Paketin kabul edilmediğini ve tutanak tutulduğunu varsayalım. Bu durumda, tutanağın bir nüshası ALICI’da kalacak şekilde durumun en kısa sürede SATICI Müşteri Hizmetleri’ne bildirilmesi gerekmektedir.

İPTAL VE İADE İŞLEMLERİ

ALICI, malı teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca ALICI, mal ile birlikte teslim edilen SATICI’ya ait 2 adet faturanın alt kısmında yer alan iade alanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup, imzalayarak bir nüshasını satıcı ile birlikte SATICI’ya göndermek zorundadır. ve diğer nüshayı kendilerinde saklayın. Süre, malın ALICI’ya teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin iade kargo ücreti ALICI’ya aittir.

ALICI’nın cayma hakkını kullandığını varsayalım. Bu durumda SATICI, almış olduğu toplam tutarı, ürün ile birlikte cayma bildirimini içeren faturanın ve varsa ALICI’yı borç altına sokan belgelerin kendisine ulaşmasını takip eden en geç 7 gün içinde herhangi bir zarara uğramadan iade eder. ALICI’ya herhangi bir masraf.

Teslim alınan malın değerinin düşmesi veya iadeyi imkansız kılan bir sebebin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer düşüklüğü veya iadenin imkansızlığı ALICI’nın kusurundan kaynaklanıyorsa, SATICI malın değerini veya değer düşüklüğünü tazmin etmekle yükümlüdür.

Sehven alınan herhangi bir ürün için genel iade süresi 7 gündür. Bu süre içerisinde açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş vb. ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. İadeler orijinal ambalajı ile yapılmalıdır.

Üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahribat, yırtılma, kullanım ve sair durumların tespit edilmesi ve ambalajının sehven teslim alınması durumunda. Ürün, ALICI’ya teslim edildiği andaki haliyle iade edilemiyorsa, ürün iadesi yapılmaz ve bedeli iade edilmez.

Ürün iadesi için öncelikle SATICI müşteri hizmetlerine durum bildirilmelidir. Ürünün iade olarak gönderilmesine ilişkin bilgi SATICI tarafından ALICI’ya iletilir. Bu görüşmeden sonra ürün, iadeye ilişkin bilgileri içeren faturası ile birlikte ALICI’nın adresine teslimatı yapan kargo şirketi aracılığıyla SATICI’ya teslim edilmelidir.

İade edilen ürün SATICI’ya ulaştığı takdirde işbu sözleşmede belirtilen şartları sağlaması durumunda iade olarak kabul edilir ve iade ALICI’nın kredi kartına/hesabına yapılır. Ürün iade edilene kadar geri ödeme yapılmayacaktır.

Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili Bankanın takdirindedir. Bu nedenle ALICI, SATICI’yı sorumlu tutamaz.

Kart ile satın alınan mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit olarak ödeme yapamaz. İade işlemi olması halinde üye iş yeri olan SATICI iadeyi yapacaktır.

Scroll To Top
Kapat
Kapat
Ürünler
Karşılaştır
Sipariş
0 İstek Listesi
Kapat

Sepetim

Alışveriş sepeti boş!

Alışverişe devam